Skupina Michaely Čavojské

Focusingová skupina Jablonec nad Nisou vedená Míšou Čavojskou

Naše skupina vznikla v listopadu 2015. Scházíme se 4 pravidelně jednou týdně v Jablonci n/N.

Protože říjnový kurz provázení v roce 2015 u Igora P. nevyšel, domluvila Míša Č. listopadový kurz provázení focusingu Igora v Liberci pro 3 osoby (Míša Č, Renata Š a Eva C.). Celé nadšené jsme se po kurzu ihned domluvili na termínech provázení a začaly jsme se pravidelně scházet jednou týdně v Jablonci v prostorách firmy Vertical Trade. Focusing probíhal tak, že jedna focusovala,druhá provázela a třetí přihlížela procesu. Pak jsme si vyhradily čas na reflexi procesu.

Od ledna 2016 se k nám přidala Katka N., změnily jsme organizaci a pokračujeme dál ve stejné struktuře již ve čtyřech lidech.  Provázení jsme upravily tak, že na začátku jedna focusuje, druhá provází a ostatní se dívají. Pak pokračujeme ve dvojicích (střídáme se). Vždy po procesu si necháváme čas na reflexi. Pokud se objeví nejasnosti, zapíšeme si je a konzultujeme u Igora.

Renata Šilhánová – v roce 2015 na jaře jsem byla na základním kurzu focusingu. Po kurzu jsem začala pravidelně doma focusovat o samotě. Ze začátku jsem měla problém s vnímavou přítomností a později jsem měla pochybnost o tom, jestli ještě focusuju. A tak jsem raději přestala focusovat.

Teprve po kurzu provázení a pravidelném scházení ve skupině se mi ujasnil celý proces focusování a focusing se stal nedílnou součástí mého života. Daleko více vnímám svoje tělo a stává se mi, že když mi např. děti něco říkají, vnímám význam jejich slov jinak.  Je to pro mě velice cenné, jsem za tuto zkušenost vděčná. Pracuji jako jednatelka obchodní společnosti Vertical Trade, s.r.o. www.vertical.cz